Меморіал Сичових

          У Мелітополі 6 – 7 квітня пройшов дванадцятий за рахунком відкритий Меморіал Віктора та Дмитра Сичових, які були мерами міста і внесли великий внесок у розвиток спорту взагалі, а шахів – окремо. В урочистому відкритті Меморіалу прийняли участь і виступили мер Мелітополя Сергій Анатолійович Мінько, депутат обласної ради, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету Кюрчев Володимир Миколайович, члени сім`ї Сичових, представники громадських організацій.

Цікаво, що в ньому прийняло участь символічне для шахістів число учасників – 64. Серед них було 8 майстрів спорту, 19 кандидатів у майстри і 37 першорозрядників. Цікава географія учасників. Гостями турніру були 6 представників різних регіонів України: 1 –  з Києва, 1 – з Дніпра, 1 – з Жовтих Вод Дніпропетровської області, 3 – з Лозової Харківської області. Запорізьку область представляли: 10 шахістів Енергодару, 9 – Запоріжжя, 5 – Токмака, 3 – Михайлівки, 1 – Оріхова, 30 – Мелітополя.

За результатами напруженої і драматичної боротьби перше місце з результатом 7,5 очок з 9 виборов наш гість з Дніпра, міжнародний майстер Ігор Варицький. По 7 очок набрали 3 учасники: Олег Будніков (Київ), Олександр Озеров (Мелітополь) і Артур Абрамян (Запоріжжя). Саме в такому порядку вони посіли призові місця згідно додатковим показникам. П’яте призове місце з шістьма з половиною очками посів першорозрядник Максим Фантаз з Мелітополя. Стільки ж очок набрав міжнародний майстер з Запоріжжя Сергій Смолін. Гірші додаткові показники залишили його шостим, але він отримав спеціальний приз як кращій серед ветеранів. Також спеціальні призи отримали: за кращій результат серед жінок – майстер ФІДЕ з Запоріжжя Анастасія Дудрова, а серед юнаків – Роман Христовий з Мелітополя. До речі, його молодший брат Дмитро, як і Роман, набрав 5,5 очок, а їх батько Юрій – на очко менше. Хочеться побажати цій прекрасній шаховій сім`ї подальших успіхів, особливо молоді.

Нагороди переможцям вручали родичі Сичових: дружини Віктора і Дмитра, діти Дмитра і вони ж онуки Віктора. Вони подякували учасникам за участь у турнірі та запросили всіх прийняти участь у 13 Меморіалі у 2020 році.

Таблиця

Віце-президент Запорізької

обласної федерації шахів                                 С.І. Межебицький

Share This