Дев’ятий етап турнірів вихідного дня

У шаховому клубі «Думка» 11 – 13 жовтня відбувся дев’ятий (заключний)  етап серії турнірів вихідного дня. Цей турнір одночасно був також відкритим чемпіонатом міста Запоріжжя з рапіду і бліцу.

Розпочався раунд  турніром з блискавичної гри. У ньому прийняла участь рекордна кількість учасників – 40, з яких п’ятеро майстрів спорту. Крім шахістів Запоріжжя у ньому грали представники Енергодару, Мелітополя, Токмака і Вільнянська. З результатом 9,5 очок з 11 можливих  переміг майстер ФІДЕ з Енергодару Едуард Ковальов. Другим з такою ж кількістю очок, але гіршими додатковими показниками, став міжнародний майстер Сергій Клименко. На третьому місці майстер спорту Микола Кущ – 8,5 очок. Призами також були відмічені майстри спорту Олексій Луговськой і Максим Поляков, які набрали по 8 очок і посіли відповідно четверте і п’яте місця. Спеціальні призи отримали: Олександр Коротя як кращий серед ветеранів старше 65 років, Олексій Каркач – серед ветеранів старше 50 років, Марк Онипко – серед юнаків, Валентина Рябова – серед жінок. Призерами чемпіонату Запоріжжя серед жінок стали відповідно: Валентина Рябова, Тамара Кучер і Надія Алексєєва.

Ніяких сенсацій щодо попадання у фінальний турнір з блискавичної гри не сталося. Ті, хто претендував на попадання у фінал перед останнім турніром, і отримали можливість грати у ньому. Це вісім з кращими показниками у загальному заліку: Тютюннік В., Кущ М., Клименко С., Бурлай О., Люкін С., Жеглов В., Смолін С., Перелигін І. А також ті, хто отримав кращі показники в спеціальних категоріях: серед жінок –       Дудрова А., серед юнаків – Горбік С., серед ветеранів старше 65 років – Межебицький С. і серед «молодих» ветеранів – Приймаков О. Усього в дев’яти відбіркових турнірах зіграло 75 осіб. З них у чотирьох і більше турнірах зіграло 24 шахіста. Саме серед них і відбувався відбір у фінал.

У змаганні з швидких шахів прийняло участь 32 шахіста, у тому числі п’ять майстрів спорту. Крім запоріжців у них прийняло участь багато шахістів з Енергодару, а також представники Мелітополя і Токмака. Переможцем з результатом 8 очок з 9 можливих став кандидат у майстри спорту Вадим Жеглов з Мелітополя. На пів очка менше набрав міжнародний майстер з Токмака Максим Поляков, у нього друге місце. Третім з результатом 7 очок став майстер ФІДЕ з Енергодару Едуард Ковальов. Тобто, призерами чемпіонату Запоріжжя серед чоловіків стали представники міст Запорізької області. Четвертий і п’ятий призи відповідно отримали майстри спорту Микола Кущ і Олексій Луговськой. Приз як кращому серед ветеранів віком старше 50 років отримав Володимир Голубенко, а серед «старших» ветеранів – Олександр Коротя. Серед юнаків  кращий результат показав Станіслав Горбік, а серед жінок – Катерина Поповська. Призерами чемпіонату Запоріжжя стали відповідно: Катерина Поповська, Надія Алексєєва та Валентина Рябова.

А от щодо попадання у фінальний турнір з швидких шахів сталося багато несподіванок. Вадим Жеглов, для якого цей турнір став четвертим,  переміг у ньому, що дозволило йому стати другим у відборі до фіналу. А друге місце Максима Полякова також підняло його у загальному заліку до восьмого місця. В результаті з вісімки випали Сергій Смолін і Віктор Тютюннік. Крім того, Олександра Ряхіна, який очолював список претендентів на участь  фіналі майже весь рік, обігнав на 2 пункти Станіслав Горбік. В цілому до фінальної частини турніру вихідного дня з швидких шахів потрапили: Кущ М., Жеглов В., Люкін С., Клименко С., Луговськой О., Слободенюк В., Лисенко Ю., Поляков М., Дудрова А. (від жінок), Горбік С. (від юнаків), Межебицький С. (від ветеранів старше 65 років) і Смолін С. (від ветеранів старше 50 років). Всього в дев’яти турнірах з швидких шахів прийняли участь 84 шахісти, з яких у чотирьох та більше турнірах грали 28. Саме з них і був відбір до фіналу.

Для більшої наочності надаємо таблиці підсумкових результатів після дев’яти етапів турнірів вихідного дня з рапіду і бліцу.

Фінальний турнір вихідного дня відбудеться наприкінці грудня цього року.  Про точну дату ми повідомимо пізніше.