П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення чемпіонату м. Запоріжжя з шахів серед ветеранів у 2020 році

 

  1. Мета змагань

* популяризація шахів у м. Запоріжжі;

* підвищення спортивної майстерності;

* виявлення сильніших  ветеранів для участі у  чемпіонатах області та України серед ветеранів, фіналі чемпіонату міста серед чоловіків та жінок.

 

  1. Місце та час проведення

Чемпіонат міста серед ветеранів проводиться  з 03  по 19  березня 2020 року в приміщенні шахового клубу «Думка» (проспект Соборний, 212).

Ігрові дні: 03, 05, 07, 10, 12, 14, 15, 17, 19 березня. Початок всіх турів о 17.00.

Реєстрація учасників 03 березня з 16.20 до 16.50.

 

  1. Учасники та порядок проведення змагань

До змагань допускаються шахісти та шахістки 1970 року народження та старші, не нижче 2-го розряду, серед жінок – не нижче 3-го розряду.

Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів в загальному турнірі з окремими заліками у категоріях 65+ (1955 р.н. та старші), 50+ (1970 р.н. та старші) та серед жінок. Якщо кількість учасників у групі складає 9 або 10 осіб, змагання проводиться за коловою системою.

Контроль часу – 1 година 30 хвилин до кінця партії кожному учаснику з додаванням 30 секунд за кожний зроблений хід.

Дозволений час запізнення – 1 година.

 

  1. Визначення переможців

Місця учасників визначаються за найбільшою сумою набраних очок. У разі однакової кількості набраних очок у двох та більше учасників, місця визначаються:

*за системою коефіцієнту Бухгольця;

*за сумою прогресуючих очок;

*за результатами особистої зустрічі;

*за кількістю перемог.

1–3 місця в кожній віковій категорії серед чоловіків та 1–3 місця серед жінок нагороджуються грамотами та медалями департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради.

Переможець чемпіонату м. Запоріжжя серед ветеранів отримує право участі у фіналі особистого чемпіонату міста Запоріжжя серед чоловіків.

 

  1. Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює міський Департамент спорту, сім`ї та молоді. Безпосереднє проведення змагань здійснює суддівська колегія.

Share This