П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення чемпіонату м. Запоріжжя з шахів серед ветеранів у 2021 році

 

1.Мета змагань

* популяризація шахів у м. Запоріжжі;
* підвищення спортивної майстерності;

* виявлення сильніших  ветеранів для участі у  чемпіонатах області та України серед ветеранів, фіналі чемпіонату міста серед чоловіків та жінок.

 

2.Місце та час проведення

Чемпіонат міста серед ветеранів проводиться  з 2  по 16  березня 2021 року в приміщенні шахового клубу «Думка». Ігрові дні: 2, 4, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 16 березня. Початок всіх турів о 17-00. Реєстрація учасників 2 березня з 16-30 до 16.55.

 

3.Учасники та порядок проведення змагань.

До змагань допускаються шахісти і шахістки 1971 року народження та старші, не нижче 2-го розряду. Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів в окремих турнірах: 65+ (1956 р.н. та старші) та 50+ (1971 р.н. та старші). Якщо кількість учасників у групі складає 10 або менше осіб, змагання проводиться за коловою системою. Контроль часу – 1 година 30 хвилин +30 сек до кінця партії кожному учаснику. Запізнення – 1 година.

 

Підготовка місць проведення змагань здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року №2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та других спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”, та постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів та території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-COV-2”,а також за згодою департаменту спорту,сім’ї та молоді Запорізької міської ради на проведення змагань.Відповідальність за безпеку проведення змагань несе головний суддя змагань.

 

4.Визначення переможців

Місця учасників визначаються за найбільшою сумою набраних очок. У разі однакової кількості набраних очок у двох та більше учасників, місця визначаються:

 

а) по швейцарській системі:                                                                                                         *за системою коефіцієнтом Бухгольця;

*за сумою прогресуючих очок;

*за результатами особистої зустрічі;

*за кількістю перемог.

 

б) по коловій системі:                                                                                                                              *за результатами особистої зустрічі;                                                                                                                                                                                                                                        *за коефіцієнтом  Бергера;                                                                                                  *за коефіцієнтом  Койя;                                                                                                        *за кількістю перемог.

 

По три призери у кожній віковій групі серед чоловіків та три призера серед жінок нагороджуються грамотами та медалями департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради. Переможці кожної вікової групи серед чоловіків та жінок отримують право участі у фіналах особистого чемпіонату міста Запоріжжя серед чоловіків та жінок.

 

5.Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює міський Департамент спорту, сім`ї та молоді. Безпосереднє проведення змагань здійснює суддівська колегія.

Share This