ЗАТВЕРДЖЕНО:

 

Президент

Федерації шахів

Запорізької області

 

                          Г.Г.Фукс

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення Відкритої Ліги Запорізької області з онлайн-шахів

серед юнаків та дівчат

 

 1. Мета змагань.

Змагання проводяться з метою налагодження дружніх зв’язків між шахістами області та України; підведення підсумків навчально-тренувальної роботи.

 

 1. Термін та місце проведення.

Змагання проводяться в наступні терміни: 17.04, 24.04, 01.05, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05 о 19-30. Час змагань – 1,5 години на онлайн-платформі «Lichess».

Реєстрація учасників усіх турнірів в день змагань з 10 години.

 

 1. Керівництво проведенням змагань.

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює  ФЗШО. Безпосереднє керівництво проведенням змагань покладається на суддівську колегію. Головний судя – Дружинець О.В. Антічітінгова комісія: Дудрова А.В., Єфремова Ю.М.,Криволапов К.М., Москалець Н.В.

 

 1. Учасники та порядок проведення змагань.

До участі у змаганні допускаються команди міст Запорізької області та України. Кількість залікових учасників команди – 7. Допускаються команди з меншою кількістю учасників.

Вік учасників команд – 2003 р.н. та молодше. Залік проводиться до 18 років (2003-2006 р.н.), до 14 років (2007-2010 р.н.), та до 10 років (2011 р.н. та мол.)

Контроль часу – 10 хвилин до кінця партії, з додаванням 2 секунд на хід.

Система проведення змагань – «Арена». Можливість берсерків надається.

Суддівська колегія має право не допускати до змагань, або виключити зі змагань учасника за підозрою у читерстві, порушенню правил чесної гри, дискредитації шахів, тощо. У разі підозри шахіста у порушенні антічітінгова комісія та головний суддя розглядають питання, та більшістю голосів виносить рішення. У разі виключення гравця, йому забороняється участь у всіх наступних змаганнях Ліги. Його результати анулюються.

Участь всіх шахістів тільки після ідентифікації. У разі участі в команді не ідентифікованого гравця, результати всієї команди не зараховуються в етапі. Капітани, або представники команд несуть відповідальність за склади своїх команд. Допускається наявність декількох команд від одного міста.

 

 1. Визначення переможців.

Переможці Ліги визначаються за наїменшою сумою зайнятих місць на чотирьох залікових етапах. За 1 місце на етапі надається 10 залікових очок, за наступні місця мінус одне очко. За 1 місце команди надається 3 очка, за друге – 2, за третє – 1. У разі однакової суми місць у двох або більше учасників змагань, місця визначаються за пріоритетом:

 1. Найбільша сума набраних турнірних очок на залікових етапах;
 2. Матч з 4 партій, або круговий матч-турнір в 1 коло між учасниками з однією сумою місць.
 1. Нагородження переможців.

Учасники, які зайняли призові місця у своїх вікових групах, нагороджуються

грошовими призами. 1 місце – 1000 грн., 2 місце – 600 грн., 3 місце – 300 грн., 1 місце серед дівчат (у разі не потрапляння на вищі місця) – 600 грн.

Команда-переможець кожного змагання отримує кубок.

 

 1. Витрати на проведення змагань.

Витрати на проведення змагань – за рахунок коштів ЗОФШ.

 

 1. Підтвердження.

Учасники змагань надають головному судді в особисті повідомлення на сайті «Lichess», нік «Alex_TKM» наступні дані: прізвище, ім’я, рік народження, розряд, місто проживання. Капітани та представники команд надають назву команди, місто.

 

 1. Інформація о проведенні.

Інформація о проведенні змагань, поточні таблиці, та кінцеві підсумки будуть надані на сайті ЗОФШ – https://chessclub.zp.ua та на сторінці ФБ «Live Chess Запоріжжя» –

https://www.facebook.com/groups/245318296640517.

 

 

Дане положення є офіційним викликом на змагання.

 

 

Share This