ЗАТВЕРДЖЕНО:

Директор департаменту спорту,

сім’ї та молоді Запорізької міської ради

«____»______________2022 р.

Владислав КОВПАК

_______________________________

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення чемпіонату м. Запоріжжя з шахів серед ветеранів у 2022 році

 

  1. Мета змагань

* популяризація шахів у м. Запоріжжі;

* підвищення спортивної майстерності;

* виявлення сильніших спортсменів для участі у  чемпіонатах області та України серед ветеранів, фіналі чемпіонату міста серед чоловіків та жінок.

 

  1. Місце та час проведення

Чемпіонат м. Запоріжжя серед ветеранів проводиться  з 01  по 17  березня 2022 року в приміщенні КУ «ЗМШК «Думка». Ігрові дні: 01.03, 03.03, 05.03, 06.03, 10.03, 12.03, 13.03, 15.03, 17.03. Початок всіх турів о 17-00. Реєстрація учасників 01 березня з 16-30 до 16.55.

  1. Учасники та порядок проведення змагань

До змагань допускаються шахісти і шахістки 1972 року народження та старші, не нижче 2-го спортивного розряду. Змагання проводяться за швейцарською системою у 9 турів в окремих турнірах: 65+ (1957 р. н. та старші) та 50+ (1972 р. н. та старші).

Якщо кількість учасників у групі складає 10 або менше осіб, змагання проводиться за коловою системою. Контроль часу – 1 година 30 хвилин з додаванням 30 сек за кожний зроблений хід до кінця партії кожному учаснику. Час запізнення – 1 година.

До участі допускаються шахісти, які мають зелений COVID-сертифікат чи Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, негативний ПЛР-тест чи довідку про одужання.

Підготовка місць проведення змагань здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року №2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та других спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”, та постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів та території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-COV-2”,а також за згодою департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради на проведення змагань. Відповідальність за безпеку проведення змагань несе головний суддя змагань.

 

  1. Визначення переможців

Місця учасників визначаються за найбільшою сумою набраних очок. У разі однакової кількості набраних очок у двох та більше учасників, місця визначаються:

 

а) за швейцарською системою:

*за системою коефіцієнта Бухгольця;

*за сумою прогресуючих очок;

*за результатами особистої зустрічі;

*за кількістю перемог.

 

б) за коловою системою:                                                                                                                           *за результатами особистої зустрічі;                                                                                                                                                                                                                                        *за коефіцієнтом  Бергера;

*за коефіцієнтом  Койя;

*за кількістю перемог.

 

1 – 3 місця в кожній віковій групі серед чоловіків та серед жінок нагороджуються грамотами та медалями департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради. Переможці кожної вікової групи серед чоловіків та жінок отримують право участі у фіналах особистого чемпіонату міста Запоріжжя серед чоловіків та жінок.

 

  1. Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво проведенням змагань здійснює міський Департамент спорту, сім`ї та молоді. Безпосереднє проведення змагань здійснює суддівська колегія.

Share This