Після значної перерви, 7 січня 2024 року, Збірна Запорізької області з шахів гучно повернулася в онлайн (live) шахи – взяла третє місце на одному з етапів найсильнішої української онлайн ліги — Українська премєр ліга. Треті – це звісно не перші, але з 81 команди-учасниці, тому результат більш ніж гідний. Наша збірна грає в цій лізі фактично з дати її заснування, ми кілька разів вигравали її етапи, на багатьох етапах були в трійці кращих, стабільно були у 10-ці кращих команд наприкінці сезонів цієї ліги з біля 100 серйозних команд шахових клубів, шахових шкіл, секцій… Ми як були, так і залишаємось представниками еліти українських онлайн шахів.

А що ж на міжнародній арені? Ще 11 січня 2024 року Збірна Запорізької області почала повертати свої позиції в найбільшій клубній онлайн лізі — Лічес Ліга (колишня Бундесліга). Виборовши 3 місце у 12-му дивізіоні, наша збірна квалфікувалась в 11 дивізіон. Позаду нас: іспанці, німці, французи, поляки і багато хто ще. До перерви у нашій діяльності команда здійснила шалений ривок з 20 дивізіону до 3-го. А на момент написання цього матеріалу наша команда вже подолала шлях від 12-го дивізіону до 5-го дивізіону.

12 січня Збірна Запорізької Області перемогла в авторитетному онлайн турнірі 1WL Friday Rapid Team Battle. Ми обійшли: німців, данців, поляків, англійців та інших. 22 січня Збірна Запорізької області дуже впевнено (з відривом від другого місця 49 очок ) виграє у четвертому дивізіоні 70th Rapid League. 24 cічня відбувся ще один український турнір. Збірна Запорізької області виграє в турнірі Українська куля з відривом від другого місця у 100 очок.

26 січня Збірна Запорізької області бере участь у найбільшому й найсильнішому командному чемпіонаті з онлайн шахів — 79th Lichess Mega Team Battle. З 196 команд-учасниць ми посіли 30 місце.

Бути в 50 кращих на такому потужному змаганні — це звісно приємно, але цей турнір також викрив і нашу найголовнішу проблему- у нас зібралися лише 10 учасників з заявки на 20 і ця прикрість, звісно, зробила наш загальний результат набагато скромнішим, ніж він міг би бути, за кращих умов.

Рейтинги учасників онлайн турнірів можуть варіюватися від 900 до 290, тобто шанси взяти пункти для команди і збільшити свій шаховий досвід є у всіх. Знаєте правила шахів? Хочете спробувати свої сили у великих змаганнях за збірну Запорізької області? Наша компанія гросмейстерів, майстрів і просто приємних, розумних і цілеспрямованих людей чекає на Вас! Ласкаво просимо і гарної Вам гри! Записатися до збірної області можна тут –  Lichess: https://lichess.org/team/team-zaporizhzhia-region—- – Збірна Запорізької області. Більше деталей і новин тут – Facebook: https://www.facebook.com/groups/245318296640517 –  «Live Chess Запоріжжя»

Василь Пузанов,

Головний координатор Live шахів у Запорожжі.

Share This